Реабілітаційні тренажери купити в Україні
Особливості тренажерів для реабілітації
Такі пристрої дозволяють значно полегшити та прискорити відновлення пацієнтів після травм або серйозних операцій.
До найпоширеніших різновидів таких приладів відносять:
- Магнітні тренажери. Є оптимальним рішенням для пацієнтів, здатних самостійно крутити педалі. Вони безшумні, надійні та не потребують додаткового живлення.
- Пристрої без електродвигуна. Відрізняються доступною ціною, дозволяють швидко відновити функції верхніх та нижніх кінцівок.
- Моделі з двигуном. Підходять для ослаблених пацієнтів, оскільки електродвигун може брати він частина навантаження. Це дозволяє розпочати процес реабілітації раніше та підвищити його ефективність.
Окрім покращення роботи м'язів та прискорення відновлення їх функцій тренажер дозволяє помітно покращити загальне кровопостачання. Регулярні тренування сприяють відновленню нормальної роботи кишечника, сечового міхура та всього організму загалом.
Ерготерапія – розділ клінічної медицини, що спеціалізується на розвитку та відновленні активності людей з обмеженими можливостями, які внаслідок травми або хвороби втратили здатність рухатися, координувати рухи або займатися повсякденними справами. Цей метод реабілітації спрямований на відновлення рухової активності за допомогою різноманітних тренажерів та ігрових завдань. Відновлювальні вправи допомагають повернути втрачені рухові навички, розвинути дрібну моторику рук та координацію, компенсувати обмеження життєдіяльності, спричинені порушеннями функцій організму.
Ерготерапія застосовується в педіатрії при лікуванні дітей з ДЦП, неврології та нейрохірургії для допомоги людям з ураженням периферичної та центральної нервової системи, частіше після травм спинного мозку та інсультів.
Механотерапія – це відновлення втрачених функцій організму пацієнта за допомогою вправ, що виконуються на спеціально сконструйованих пристосуваннях. Механотерапія верхніх кінцівок призначається для вибіркового на рухові функції верхніх кінцівок людини. Цей метод лікування використовується для покращення координації рухів, розвитку сили м'язів та формування правильного положення тіла.
Головні завдання та мета механотерапії — поступове адаптивне навчання правильним рухам після травм, дистрофії чи атрофії — від примітивних до складних з метою повного чи кращого відновлення функціональності тіла.
Тренажери для механотерапії — це спеціальні рухові тренажери, які допомагають відновленню організму. Тренажерами лікарі відновлюють ослаблені чи різко утруднені рухи тіла людини, зумовлені захворюванням чи травмою.
При проведенні занять із застосуванням тренажерів необхідно дотримуватись певних правил:
- не розпочинати заняття відразу після їди;
- перед заняттями на механотерапевтичних тренажерах рекомендується виконати кілька вправ для розминки, розтягування м'язів;
- починати заняття необхідно з мінімального навантаження на пацієнта, тривалістю 5-10 хвилин;
- тривалість занять, швидкість, навантаження слід збільшувати поступово, не допускаючи надмірного навантаження;
- по можливості стежити за частотою пульсу;
- регулярні короткі тренування ефективніші, ніж тривалі;
- рекомендовано проводити заняття через день;
- реабілітаційний процес є найбільш ефективним, якщо тренування не супроводжуються відчуттям втоми.